Organization Calendar (Corunna Minor Baseball)

PrintOrganization Calendar
<< PrevJul 16, 2017-Jul 29, 2017Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jul 16Jul 17Jul 18Jul 19Jul 20Jul 21Jul 22
CLGS - CLG U14 Select - Provincial Qualifiers
CLGS - CLG U10 Select - Chatham Summer Gold
RL - Mosquito #2 - Wyoming Mosquito Tournament
RL - Mosquito #1 - Wyoming Invitational
RL - Mosquito #1 - Dover Centre Invitational
CLGS
CLG U12 Select
8:00 AM
@ Amherstburg
OBA
Peewee Rep
11:00 AM-1:00 PM
Practice
CLGS
CLG U12 Select
11:30 AM
@ Springfield
Jr Rookie
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Jr Rookie
1:00 PM-2:00 PM
Practice
RL
Mosquito #2
1:00 PM-3:00 PM
Practice
HL
Sr. Rookie House League #1 (BLUE)
2:00 PM-4:00 PM
Practice
OBA
Junior
3:30 PM
@ Pt.Lambton Jr
RL
Mosquito #1
4:00 PM-6:00 PM
Practice
Girls
U14 LL
4:00 PM-6:00 PM
Practice
Girls
U10 LL Blue
6:00 PM-7:00 PM
Practice
RL
Peewee #1
6:00 PM-8:00 PM
Practice
CLGS
CLG U12 Select
6:30 PM-8:00 PM
Practice
Girls
U12 LL Gold
6:30 PM-8:00 PM
Practice
RL
Peewee #2
6:40 PM-8:00 PM
Practice
Corunna Giants Senior Men's
7:00 PM
vs. Port Lambton Pirates
RL
Mosquito #2
6:00 PM
@ Sarnia
OBA
Junior
6:15 PM
@ Pt.Lambton Jr
RL
Peewee #3
6:15 PM
@ Wyoming
RL
Mosquito #1
6:30 PM
vs. Alvinston
CLGS
CLG U16 Select
6:30 PM
@ Springfield
CLGS
CLG U14 Select
6:30 PM
vs. Byron
Girls
U10 LL Blue
6:30 PM
@ Alvinston
Girls
U10 LL Grey
6:30 PM
@ Wyoming Wyo 2
RL
Peewee #2
6:30 PM
vs. Dover Centre
RL
Peewee #1
6:30 PM
@ Blenheim
Girls
U16 LL
6:30 PM-8:30 PM
Practice
RL
Mosquito #1
6:00 PM
@ Dover Centre
OBA
Peewee Rep
6:15 PM
vs. Wallaceburg
OBA
Rookie Rep
6:30 PM
vs. Chatham
Girls
U12 LL Blue
6:30 PM
vs. Corunna #2
CLGS
CLG U10 Select
6:30 PM
vs. Chamlachie
Girls
U12 LL Blue
6:30 PM
vs. Girls - U12 LL Gold
Girls
U14 LL
6:30 PM
@ Camlachie Cougars
Girls
U16 LL
8:30 PM
@ Wyoming Lady Wranglers
OBA
Peewee Rep
6:15 PM
@ Alvinston
OBA
Mosquito Rep
6:15 PM
vs. Dresden
Girls
U12 LL Gold
6:30 PM
vs. Girls - U12 LL Blue
CLGS
CLG U10 Select
6:30 PM
@ Wyoming
Girls
U10 LL Grey
6:30 PM
@ Wyoming Wyo 1
RL
Peewee #2
6:30 PM
@ Port Lambton
Corunna Giants Senior Men's
7:00 PM
vs. Wyoming Cattlebarons
Girls
U14 LL
8:30 PM
vs. Blue Water Storm
HL
Sr. Rookie House League #2 (GREY)
6:00 PM
vs. HL - Sr. Rookie House League #3 (RED)
HL
Sr. Rookie House League #4 (YELLOW)
6:00 PM
vs. HL - Sr. Rookie House League #1 (BLUE)
OBA
Rookie Rep
6:00 PM-7:30 PM
Practice
CLGS
CLG U14 Select
6:00 PM-8:00 PM
Practice
OBA
Peewee Rep
6:00 PM-8:00 PM
Practice
Girls
U16 LL
6:30 PM
@ Walpole
RL
Peewee #1
6:30 PM
vs. RL - Peewee #2
CAP #1 [16]
CLGS
CLG U12 Select
6:30 PM
vs. Byron
OBA
Mosquito Rep
6:30 PM
@ Blenheim
OBA
Mosquito Rep
5:45 PM-8:00 PM
Practice
Jr Rookie
Jr. Rookie Team Grey (4)
6:00 PM
vs. Jr Rookie - Jr. Rookie Team Red (6)
Jr Rookie
Jr. Rookie Team Gold (3)
6:00 PM
vs. Jr Rookie - Jr. Rookie Team Green (1)
Jr Rookie
Jr. Rookie Team Blue (2)
6:00 PM
vs. Jr Rookie - Jr. Rookie Team Black (5)
CLGS
CLG U10 Select
6:00 PM-8:00 PM
Practice
CLGS
CLG U14 Select
6:30 PM
vs. Wyoming Lady Wranglers
CLGS
CLG U16 Select
6:30 PM
vs. Byron - Midget
HL
Sr. Rookie House League #2 (GREY)
6:30 PM-8:30 PM
Practice
Corunna Giants Senior Men's
7:00 PM
vs. Sarnia Braves
HL
Sr. Rookie House League #3 (RED)
7:15 PM-8:30 PM
Practice
Timbits
TEAM RED
10:00 AM
vs. Timbits - TEAM GOLD
Timbits
TEAM MAROON
10:00 AM
vs. Timbits - TEAM BLUE
Timbits
TEAM GREEN
10:00 AM
vs. Timbits - TEAM GREY
CLGS
CLG U14 Select
11:00 AM
vs. Springfield
CLGS
CLG U14 Select
1:00 PM
vs. Springfield
OBA
Rookie Rep
1:00 PM
@ Blenheim
CLGS
CLG U12 Select
3:00 PM
vs. Springfield
CLGS
CLG U12 Select
5:00 PM
vs. Springfield
RL
Peewee #3
6:00 PM
vs. Wallaceburg
Jul 23Jul 24Jul 25Jul 26Jul 27Jul 28Jul 29
RL - Mosquito #1 - Dover Centre Invitational
CLGS - CLG U14 Select - Provincial Grand Championships
OBA - Peewee Rep - Chatham Tournament
CLGS - CLG U16 Select - PWSA Qualifiers - Cobourg
Girls
U10 LL Blue
11:00 AM-12:30 PM
Practice
OBA
Peewee Rep
11:00 AM-12:30 PM
Practice
Jr Rookie
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Jr Rookie
1:00 PM-2:00 PM
Practice
RL
Mosquito #2
1:00 PM-3:00 PM
Practice
HL
Sr. Rookie House League #1 (BLUE)
2:00 PM-4:00 PM
Practice
Girls
U14 LL
4:00 PM-6:00 PM
Practice
RL
Mosquito #1
4:00 PM-6:00 PM
Practice
RL
Peewee #1
6:00 PM-8:00 PM
Practice
Girls
U12 LL Gold
6:30 PM
vs. Corunna #1 U12
CLGS
CLG U12 Select
6:30 PM-8:00 PM
Practice
RL
Peewee #2
6:30 PM-8:00 PM
Practice
CLGS
CLG U10 Select
6:30 PM
vs. Wallaceburg
Girls
U16 LL
6:30 PM
vs. Oil Springs
CLGS
CLG U14 Select
6:30 PM
vs. Wyoming
OBA
Rookie Rep
6:30 PM
@ Dresden
Girls
U10 LL Grey
6:30 PM
@ Alvinston
RL
Peewee #2
6:30 PM
vs. Port Lambton
RL
Peewee #3
6:30 PM
vs. RL - Peewee #1
CAP #1 [12]
OBA
Junior
7:00 PM
vs. Wyoming Jr
OBA
Peewee Rep
6:15 PM
vs. Alvinston
Girls
U12 LL Blue
6:30 PM
vs. Wallaceburg
Girls
U12 LL Gold
6:30 PM
@ Wyoming 3
RL
Peewee #2
6:30 PM
@ Wallaceburg
RL
Mosquito #2
6:30 PM
vs. Alvinston
Corunna Giants Senior Men's
7:00 PM
@ Wallaceburg Warriors
Girls
U16 LL
8:30 PM
vs. Blue Water Storm
Girls
U14 LL
8:30 PM
@ Alvinston Riverhawks
Girls
U10 LL Grey
6:30 PM
vs. Walpole
Girls
U12 LL Gold
6:30 PM
vs. Wyoming 3
OBA
Mosquito Rep
6:30 PM
@ Dresden
Corunna Giants Senior Men's
7:00 PM
vs. Courtright Cardinals
Girls
U14 LL
8:30 PM
vs. Walpole Island
HL
Sr. Rookie House League #4 (YELLOW)
6:00 PM
vs. HL - Sr. Rookie House League #3 (RED)
HL
Sr. Rookie House League #2 (GREY)
6:00 PM
vs. HL - Sr. Rookie House League #1 (BLUE)
CLGS
CLG U14 Select
6:00 PM-8:00 PM
Practice
OBA
Peewee Rep
6:15 PM
@ Blenheim
RL
Mosquito #1
6:15 PM
@ Dresden
Dresden [16]
Girls
U12 LL Blue
6:30 PM
@ Camlachie
CLGS
CLG U12 Select
6:30 PM
vs. Springfield
OBA
Rookie Rep
6:30 PM
vs. Chatham Majors
RL
Peewee #1
6:30 PM-8:00 PM
Scheduled Game
CLGS
CLG U16 Select
5:00 PM
@ Mississauga North
CLGS
CLG U10 Select
6:00 PM-8:00 PM
Practice
OBA
Mosquito Rep
6:15 PM
vs. Wyoming Minors
OBA
Peewee Rep
6:30 PM
vs. Oakville
Kinsmen park (Chatham) Diamond 1
CLGS
CLG U16 Select
7:00 PM
vs. Byron - Bantam
OBA
Peewee Rep
9:00 AM
vs. Mitchell
Kinsmen park (Chatham) Diamond 1
OBA
Rookie Rep
10:00 AM
vs. Wyoming Minors
OBA
Peewee Rep
11:30 AM
vs. Binbrook
Kinsmen park (Chatham) Diamond 2
OBA
Rookie Rep
1:00 PM
@ Wyoming Minors
RL
Mosquito #2
1:00 PM
@ Sarnia
Corunna Giants Senior Men's
1:00 PM
@ Petrolia Raiders
OBA
Junior
1:00 PM
vs. Woodslee
RL
Peewee #3
6:00 PM-8:00 PM
Practice
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
League Sites
Other Team Sites
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from corunnaminorbaseball.com on Saturday, July 22, 2017 at 6:42 AM