Schedule & Results (Corunna Minor Baseball)

PrintOrganization Schedule & Results
Filter Opponents:
Game #DateTimeCategoryTeamOpponentVenueScoreResult
1Jul 01 20216:00 PMGirlsU12 LL BluePort Lambton Stewart Park
Jul 06 20216:00 PMCLGSCLG U12 Major SelectA Courtright - Diamond 3 (Dome)
1Jul 06 20216:15 PMOBA15U -- Bantam RepPort Lambton Port Lambton
Jul 06 20216:30 PMCLGSCLG U16 SelectWyoming Courtright - Diamond 2 (Park)
Jul 07 20216:00 PMOBA9U -- Rookie RepSarnia Majors Cameron St.
Jul 08 20216:00 PMOBA11U -- Mosquito RepWyoming Cameron St.
1Jul 08 20217:00 PMOBA18U -- Midget RepWallaceburg Courtright - Diamond 1 (Main)
Jul 08 20218:30 PMCLGSCLG U16 SelectWyoming Stewart Park
Jul 09 20216:15 PMIn House RookieTeam 4Team 6CAP #3
Jul 09 20216:15 PMIn House RookieTeam 3Team 5CAP #2
Jul 09 20216:15 PMIn House RookieTeam 1Team 2CAP #1
1Jul 09 20218:30 PMCLGSCLG U16 SelectWyoming Wyoming
Jul 10 202110:00 AMCLGSCLG U12 Major SelectLaSalle Selects Courtright - Diamond 3 (Dome)
Jul 10 202110:00 AMCLGSCLG U12 Minor SelectLaSalle Selects Courtright - Diamond 2 (Park)
Jul 10 20211:00 PMCLGSCLG U12 Minor SelectLaSalle Selects Courtright - Diamond 3 (Dome)
Jul 10 20211:00 PMCLGSCLG U12 Major SelectLaSalle Selects Courtright - Diamond 2 (Park)
Jul 11 202110:00 AMCLGSCLG U12 Minor SelectWindsor Wild catsCentennial Park - Windsor
Jul 11 20215:00 PMOBA21U -- Junior RepWyoming JrCanton Park
2Jul 11 20217:00 PMOBA18U -- Midget RepWallaceburg Courtright - Diamond 1 (Main)
Jul 12 20217:00 PMOBA21U -- Junior RepWyoming JrCourtright - Diamond 1 (Main)
Jul 13 20216:00 PMOBA11U -- Mosquito RepWyoming Centennial Park
2Jul 13 20216:15 PMOBA15U -- Bantam RepWyoming Duggan Field
Jul 13 20216:30 PMCLGSCLG U14 SelectChatham EaglesChatham-Blythe Park
3Jul 13 20217:00 PMOBA18U -- Midget RepChatham Chatham - Fergie Jenkins Park
Jul 14 20216:00 PMOBA9U -- Rookie RepPort Lambton Cameron St.
Jul 14 20218:00 PMCLGSCLG U14 SelectChatham EaglesStewart Park
Jul 15 20216:00 PMOBA9U -- Rookie RepChatham Chatham (Jaycee Park)
1Jul 15 20216:15 PMRL15U-Bantam #1Blenheim Blenheim Centennial Park
3Jul 15 20216:15 PMOBA15U -- Bantam RepWyoming Duggan Field
Jul 15 20216:30 PMOBA11U -- Mosquito RepPort Lambton Port Lambton
4Jul 15 20217:00 PMOBA18U -- Midget RepWyoming 16UCourtright - Diamond 1 (Main)
Jul 16 20216:15 PMIn House RookieTeam 5Team 6CAP #3
Jul 16 20216:15 PMIn House RookieTeam 2Team 4CAP #1
Jul 16 20216:15 PMIn House RookieTeam 3Team 1CAP #2
2Jul 16 20216:30 PMOBA13U -- Peewee RepSarnia Duggan Field
Jul 16 20217:00 PM Corunna Giants Senior Men's21U -- Junior RepCourtright - Diamond 1 (Main)
Jul 17 202110:00 AMTimbitsTEAM BLUETEAM ORANGECAP #2
Jul 17 202110:00 AMTimbitsTEAM GOLDTEAM REDCAP #3
Jul 17 202110:00 AMOBA9U -- Rookie RepSarnia Minors Clearwater
Jul 17 202111:00 AMCLGSCLG U14 SelectLucan-Ilderton Poplar Hill Park
Jul 17 20215:30 PMCLGSCLG U12 Minor SelectWindsor Wild catsCourtright - Diamond 3 (Dome)
2Jul 17 20216:00 PMCLGSCLG U16 SelectLeamington Leamington
Jul 17 20217:00 PMCLGSCLG U12 Minor SelectWindsor Wild catsCourtright - Diamond 3 (Dome)
Jul 18 202110:00 AMCLGSCLG U12 Minor SelectIngersoll Iron birdsCurrie Park
Jul 18 202111:00 AMCLGSCLG U12 Major SelectWindsor Windsor WildcatsBelle River
Jul 18 20211:00 PMCLGSCLG U12 Minor SelectIngersoll Iron birdsCurrie Park
Jul 18 20211:30 PMCLGSCLG U12 Major SelectWindsor Windsor WildcatsBelle River
Jul 19 20216:00 PMGirlsU14 LLWyoming Centennial Park
Jul 19 20216:30 PMRL11U-Mosquito #2Alvinston Cameron St.
2Jul 19 20216:30 PMRL15U-Bantam #1Thedford Duggan Field
Jul 19 20216:30 PMGirlsU10 LL GoldAlvinston CAP #3
Jul 19 20216:30 PMGirlsU10 LL BluePort Lambton CAP #2
4Jul 20 20216:15 PMOBA15U -- Bantam RepDresden Duggan Field
5Jul 20 20216:30 PMOBA18U -- Midget RepWallaceburg Wallaceburg Kinsmen
Jul 20 20217:00 PM Courtright CardinalsPetrolia RaidersCourtright - Diamond 1 (Main)
Jul 20 20218:00 PMGirlsU14 LLWyoming (Blue) Stewart Park
Jul 21 20216:30 PMGirlsU10 LL GoldWyoming (Blue) Kerr Park
Jul 21 20216:30 PMOBA13U -- Peewee RepSarnia 12UDuggan Field
Jul 21 20216:30 PMCLGSCLG U14 SelectWyoming Lady Wranglers Centennial Park
2Jul 21 20216:30 PMGirlsU12 LL BlueAlvinston Alvinston
5Jul 21 20217:00 PMOBA15U -- Bantam RepChatham Chatham - Fergie Jenkins Park
Jul 22 20216:00 PMOBA11U -- Mosquito RepSarnia Cameron St.
3Jul 22 20216:15 PMRL15U-Bantam #1Brigden Brigden Optmist Park
6Jul 22 20217:00 PMOBA18U -- Midget RepWyoming 16UCanton Park
Jul 23 20216:15 PMIn House RookieTeam 1Team 4CAP #3
Jul 23 20216:15 PMIn House RookieTeam 2Team 5CAP #2
Jul 23 20216:15 PMIn House RookieTeam 6Team 3CAP #1
Jul 23 20216:30 PMOBA13U -- Peewee RepWyoming Duggan Field
Jul 23 20218:00 PMCLGSCLG U14 SelectChatham EaglesStewart Park
Jul 24 20218:00 AMCLGSCLG U14 SelectA Courtright - Diamond 2 (Park)
Jul 24 20218:00 AMCLGSCLG U14 SelectA Courtright - Diamond 4 (Tracks)
Jul 24 20218:00 AMCLGSCLG U14 SelectA Courtright - Diamond 3 (Dome)
Jul 24 20218:30 AMCLGSCLG U14 SelectWyoming Lady Wranglers Courtright - Diamond 4 (Tracks)
Jul 24 202110:00 AMTimbitsTEAM BLUETEAM GOLDCAP #3
Jul 24 202110:00 AMTimbitsTEAM ORANGETEAM REDCAP #2
Jul 24 202110:00 AMOBA11U -- Mosquito RepSarnia Tecumseh Park
Jul 24 20211:00 PMOBA11U -- Mosquito RepSarnia Tecumseh Park
Jul 24 20214:00 PMCLGSCLG U12 Minor SelectWindsor Wild catsLasalle
1Jul 24 20214:00 PMCLGSCLG U12 Major SelectLaSalle Selects Lasalle
Jul 24 20215:30 PMCLGSCLG U14 SelectTara TwinsCourtright - Diamond 3 (Dome)
Jul 24 20216:00 PMCLGSCLG U12 Minor SelectLaSalle Selects Lasalle
1Jul 24 20216:00 PMCLGSCLG U12 Major SelectTBD Lasalle
Jul 25 20218:00 AMCLGSCLG U14 SelectA Courtright - Diamond 4 (Tracks)
Jul 25 20218:00 AMCLGSCLG U14 SelectA Courtright - Diamond 2 (Park)
Jul 25 20218:00 AMCLGSCLG U14 SelectA Courtright - Diamond 3 (Dome)
Jul 25 20219:00 AMCLGSCLG U14 SelectLaSalle AthleticsCourtright - Diamond 3 (Dome)
Jul 25 20211:00 PMCLGSCLG U14 SelectSaugeen StingCourtright - Diamond 3 (Dome)
Jul 25 20213:30 PMCLGSCLG U14 SelectLondon LightningCourtright - Diamond 4 (Tracks)
Jul 26 20216:30 PMRL11U-Mosquito #2Dresden Cameron St.
Jul 26 20216:30 PMGirlsU10 LL BlueWyoming RedCAP #2
Jul 26 20216:30 PMGirlsU10 LL GoldPort Lambton CAP #3
4Jul 26 20216:30 PMRL15U-Bantam #1Blenheim Courtright - Diamond 1 (Main)
Jul 26 20216:30 PMOBA11U -- Mosquito RepDresden Dresden
3Jul 27 20216:00 PMGirlsU12 LL BlueCamlachie Cougars Stewart Park
Jul 27 20216:30 PMRL13U-Peewee #1Port Lambton PiratesCameron Park
Jul 27 20216:30 PMRL11U-Mosquito #2Camlachie Camlachie (Diamond #1)
Jul 27 20217:00 PM Courtright CardinalsCorunna Giants Senior Men'sCourtright - Diamond 1 (Main)
Jul 27 20218:00 PMGirlsU14 LLWyoming RedStewart Park
Jul 28 20216:00 PMOBA9U -- Rookie RepDresden Cameron St.
Jul 28 20216:00 PMOBA13U -- Peewee RepSarnia 12UTecumseh Park
Jul 28 20216:30 PMGirlsU10 LL BlueWyoming Kerr Park
Jul 28 20216:30 PMRL13U-Peewee #2Port Lambton Port Lambton
Jul 28 20216:30 PMCLGSCLG U14 SelectWyoming Lady Wranglers Centennial Park
Jul 28 20216:30 PMGirlsU16 LLCamlachie Cougars Camlachie (Diamond #1)
Jul 28 20217:00 PM Corunna Giants Senior Men'sPort Lambton Courtright - Diamond 1 (Main)
Jul 29 20216:00 PMOBA11U -- Mosquito RepDresden Cameron St.
Jul 29 20216:00 PMGirlsU14 LLWyoming (Blue) Centennial Park
Jul 29 20216:30 PMRL13U-Peewee #1Forest Forest
7Jul 29 20217:00 PMOBA18U -- Midget RepChatham Courtright - Diamond 1 (Main)
Aug 01 20211:00 PMOBA15U -- Bantam RepKingsville KnightsCourtright - Diamond 1 (Main)
Aug 01 20214:00 PMOBA15U -- Bantam RepKingsville KnightsCourtright - Diamond 1 (Main)
Aug 03 20216:15 PMOBA15U -- Bantam RepWyoming Canton Park
Aug 09 20216:15 PMOBA15U -- Bantam RepDresden Dresden
Aug 10 20216:15 PMOBA15U -- Bantam RepWyoming Duggan Field
Aug 12 20216:15 PMOBA15U -- Bantam RepDresden Duggan Field
1Aug 01 20211:00 PMOBA18U -- Midget RepBelle River Belle River
2Aug 01 20214:30 PMOBA18U -- Midget RepBelle River Belle River
3Aug 08 20211:00 PMOBA18U -- Midget RepEssex Courtright - Diamond 1 (Main)
4Aug 08 20214:30 PMOBA18U -- Midget RepBelle River Courtright - Diamond 1 (Main)
5Aug 14 20211:00 PMOBA18U -- Midget RepEssex Essex Diamond #1
6Aug 14 20214:30 PMOBA18U -- Midget RepEssex Essex Diamond #1
Jul 30 20216:15 PMIn House RookieTeam 5Team 1CAP #1
Jul 30 20216:15 PMIn House RookieTeam 6Team 2CAP #2
Jul 30 20216:15 PMIn House RookieTeam 4Team 3CAP #3
4Jul 30 20216:30 PMGirlsU12 LL BluePort Lambton Port Lambton-McDonald Park
Jul 31 202110:30 AMOBA9U -- Rookie RepBelle River Belle River
Jul 31 20211:00 PMOBA9U -- Rookie RepBelle River Belle River
Jul 31 20216:30 PMRL15U-Bantam #1Brigden Duggan Field
Aug 01 20211:00 PMOBA9U -- Rookie RepKingsville Kingsville
Aug 01 20211:00 PMCLGSCLG U14 SelectWindsor RedTBA
Aug 01 20213:30 PMOBA9U -- Rookie RepKingsville Kingsville
Aug 01 20213:45 PMCLGSCLG U14 SelectWindsor RedTBA
Aug 02 20216:00 PMGirlsU14 LLWyoming RedCentennial Park
Aug 02 20216:30 PMGirlsU10 LL BlueAlvinston U10 RedAlvinston Community Centre -- North Diamond
Aug 02 20216:30 PMGirlsU10 LL GoldWyoming Kerr Park
Aug 02 20216:30 PMRL11U-Mosquito #1Blenheim CAP #1
5Aug 02 20216:30 PMRL15U-Bantam #1Camlachie Cougars Duggan Field
Aug 02 20216:30 PMRL11U-Mosquito #2Forest BlackCameron St.
Aug 02 20216:30 PMOBA13U -- Peewee RepPort Lambton Port Lambton
Aug 02 20217:00 PMOBA21U -- Junior RepWyoming Courtright - Diamond 1 (Main)
Aug 02 20218:00 PMGirlsU16 LLWilkesport Stewart Park
5Aug 03 20216:30 PMGirlsU12 LL BluePort Lambton Kerr Park
Aug 03 20216:30 PMRL13U-Peewee #1Alvinston Alvinston RedCameron St.
Aug 03 20217:00 PM Courtright CardinalsPort Lambton #1Courtright - Diamond 1 (Main)
Aug 03 20218:00 PMGirlsU14 LLWyoming (Blue) Stewart Park
Aug 03 20218:30 PMRL13U-Peewee #2Alvinston BlueAlvinston
Aug 04 20216:30 PMOBA13U -- Peewee RepWyoming Wyoming
Aug 04 20216:30 PMRL13U-Peewee #2Wyoming RedGreenwood (2)
Aug 04 20216:30 PMGirlsU10 LL BlueWyoming RedKerr Park
Aug 04 20217:00 PM Corunna Giants Senior Men'sPetrolia RaidersCourtright - Diamond 1 (Main)
Aug 05 20216:30 PMRL11U-Mosquito #1Wyoming (Blue) "The Flats" Diamond
1Aug 06 20216:30 PMOBA21U -- Junior RepLeamington Leamington
Aug 06 20216:15 PMIn House RookieTeam 1Team 6CAP #2
Aug 06 20216:15 PMIn House RookieTeam 2Team 3CAP #1
Aug 06 20216:15 PMIn House RookieTeam 4Team 5CAP #3
Aug 06 20216:30 PMGirlsU10 LL GoldPort Lambton Port Lambton-McDonald Park
Aug 06 20216:30 PMOBA13U -- Peewee RepWyoming Duggan Field
Aug 07 202110:00 AMTimbitsTEAM REDTEAM BLUECAP #3
Aug 07 202110:00 AMTimbitsTEAM ORANGETEAM GOLDCAP #2
Aug 07 202110:45 AMCLGSCLG U14 SelectMilton Bats GrayTBA
Aug 07 202112:45 PMCLGSCLG U14 SelectBrantford BobcatsTBA
Aug 07 20214:15 PMCLGSCLG U14 SelectMorriston(UTM) RevolutionTBA
Aug 08 20219:00 AMCLGSCLG U14 SelectTBD TBA
Aug 08 202112:00 PMCLGSCLG U14 SelectTBD TBA
Aug 08 20211:00 PM Corunna Giants Senior Men'sPort Lambton Port Lambton
Aug 08 20216:00 PMOBA9U -- Rookie RepBlenheim Cameron St.
Aug 09 20216:30 PMGirlsU10 LL GoldWyoming CAP #3
Aug 09 20216:30 PMRL11U-Mosquito #2Blenheim Blenheim
Aug 09 20216:30 PMGirlsU10 LL BlueWyoming U10 BlueCAP #2
Aug 09 20216:30 PMRL11U-Mosquito #1Forest RedCAP #1
Aug 09 20216:30 PMOBA9U -- Rookie RepBlenheim Blenheim Nichols Park
6Aug 09 20216:30 PMRL15U-Bantam #1Brigden Duggan Field
Aug 09 20217:00 PMGirlsU16 LLWyoming Petrolia Arena Diamond #2
6Aug 10 20216:00 PMGirlsU12 LL BlueAlvinston Stewart Park
Aug 10 20216:15 PMOBA9U -- Rookie RepPort Lambton Port Lambton-McDonald Park
Aug 10 20216:30 PMRL13U-Peewee #1Alvinston BlueCameron St.
Aug 10 20216:30 PMRL11U-Mosquito #1Camlachie Camlachie (Diamond #1)
Aug 10 20216:30 PMOBA13U -- Peewee RepWyoming Petrolia Arena Diamond #2
Aug 10 20216:30 PMGirlsU10 LL GoldAlvinston Alvinston Community Centre -- North Diamond
Aug 10 20217:00 PM Courtright CardinalsWyoming CattlebaronsCourtright - Diamond 1 (Main)
Aug 10 20218:00 PMGirlsU14 LLWyoming RedStewart Park
Aug 11 20216:00 PMOBA9U -- Rookie RepPort Lambton Cameron St.
Aug 11 20216:30 PMRL13U-Peewee #2Blenheim CAP #1
Aug 11 20216:30 PMGirlsU16 LLCamlachie Cougars Camlachie (Diamond #1)
7Aug 11 20216:30 PMGirlsU12 LL BlueCamlachie Cougars Camlachie Community Centre
Aug 11 20217:00 PM Corunna Giants Senior Men'sDresden BullsCourtright - Diamond 1 (Main)
Aug 12 20216:00 PMGirlsU14 LLWyoming (Blue) Centennial Park
Aug 12 20216:30 PMRL13U-Peewee #1Brigden Brigden Optmist Park
Aug 12 20216:30 PMRL13U-Peewee #2Blenheim Blenheim
7Aug 12 20217:00 PMRL15U-Bantam #1Thedford Thedford Ball Diamond
Aug 13 20216:15 PMIn House RookieTeam 6Team 4CAP #3
Aug 13 20216:15 PMIn House RookieTeam 5Team 3CAP #2
Aug 13 20216:15 PMIn House RookieTeam 2Team 1CAP #1
Aug 13 20216:30 PMGirlsU10 LL BluePort Lambton MacDonald Park #2 -- Back Diamond
Aug 13 20216:30 PMRL11U-Mosquito #2Forest RedArkona Front
Aug 14 202110:00 AMTimbitsTEAM GOLDTEAM REDCAP #3
Aug 14 202110:00 AMOBA13U -- Peewee RepPort Lambton Duggan Field
Aug 14 202110:00 AMTimbitsTEAM BLUETEAM ORANGECAP #2
Aug 14 20211:00 PMOBA13U -- Peewee RepPort Lambton Duggan Field
Aug 16 20216:00 PMGirlsU14 LLWyoming RedCentennial Park
Aug 16 20216:30 PMRL11U-Mosquito #2Wyoming (Blue) Cameron St.
Aug 16 20216:30 PMGirlsU10 LL GoldAlvinston CAP #3
Aug 16 20216:30 PMRL13U-Peewee #1Wyoming BlueCanton
Aug 16 20217:00 PMGirlsU10 LL BlueAlvinston U10 BlueCAP #2
Aug 16 20218:00 PMGirlsU16 LLWilkesport Stewart Park
Aug 16 20218:30 PMRL13U-Peewee #2Alvinston Alvinston RedAlvinston
8Aug 17 20216:00 PMGirlsU12 LL BlueCamlachie Cougars Stewart Park
8Aug 17 20216:15 PMRL15U-Bantam #1Camlachie Cougars Camlachie
Aug 17 20216:30 PMCLGSCLG U14 SelectChatham Chatham-Blythe Park
Aug 17 20216:30 PMRL13U-Peewee #1Wyoming (Blue) Cameron St.
Aug 17 20216:30 PM Corunna Giants Senior Men'sPetrolia RaidersPetrolia
Aug 17 20217:00 PM Courtright CardinalsPort Lambton #2Courtright - Diamond 1 (Main)
Aug 17 20218:00 PMGirlsU14 LLWyoming (Blue) Stewart Park
Aug 18 20216:30 PMRL13U-Peewee #2Brigden CAP #1
Aug 18 20216:30 PM Corunna Giants Senior Men'sWyoming CattlebaronsCourtright - Diamond 1 (Main)
Aug 18 20216:30 PMRL11U-Mosquito #2Wyoming Red"The Flats" Diamond
Aug 19 20216:30 PMRL11U-Mosquito #1Alvinston Alvinston South (Big Diamond)
Aug 20 20216:15 PMIn House RookieTeam 1Team 3CAP #2
Aug 20 20216:15 PMIn House RookieTeam 4Team 2CAP #1
Aug 20 20216:15 PMIn House RookieTeam 6Team 5CAP #3
9Aug 20 20216:30 PMGirlsU12 LL BluePort Lambton MacDonald Park
Aug 21 202110:00 AMTimbitsTEAM BLUETEAM GOLDCAP #3
Aug 21 202110:00 AMTimbitsTEAM ORANGETEAM REDCAP #2
Aug 21 202112:30 PMRL15U-Bantam #1Thedford Thedford Ball Diamond
Aug 22 20211:00 PM Corunna Giants Senior Men'sDresden BullsDresden
8Aug 23 20216:00 PMRL15U-Bantam #1Camlachie Cougars Camlachie
Aug 23 20217:00 PMGirlsU16 LLWyoming Petrolia Arena Diamond #2
Aug 24 20216:30 PMRL13U-Peewee #1Wyoming RedCameron St.
Aug 24 20217:00 PM Courtright CardinalsDresden BullsCourtright - Diamond 1 (Main)
Aug 25 20216:30 PMRL13U-Peewee #2Forest CAP #1
Aug 25 20216:30 PMGirlsU16 LLCamlachie Cougars Camlachie (Diamond #1)
Aug 25 20218:00 PMCLGSCLG U14 SelectWyoming Lady Wranglers Stewart Park
Aug 26 20216:30 PMRL13U-Peewee #2Brigden Brigden Optmist Park
Aug 27 20217:30 PM Corunna Giants Senior Men'sWyoming CattlebaronsCanton Park
Aug 28 20211:30 PMCLGSCLG U14 SelectLucan-Ilderton Stewart Park
Aug 28 20213:30 PMCLGSCLG U14 SelectLucan-Ilderton Stewart Park
Sep 01 20218:00 PMCLGSCLG U14 SelectChatham Stewart Park
Printed from corunnaminorbaseball.com on Wednesday, July 28, 2021 at 10:39 AM